| BoogdanN a întrebat:

Salut,cine imi poate da un site cu speciile de arbori de la noi din tara si criteriile de recunoastere a acestora dupa seminte,frunze,conuri,lujeri,etc? sau sa-mi spuna el cateva, dau funda si vot.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Te ajuta un atlas botanic. Ingrengatura Spermathophyta,subincrengatura Angiosperme,clasa Dicotiledonate(anin,carpen,mesteacan alun, fag, castan, stejar, gorun etc.) gasesti amanuntele de care ai nevoie aici:
http://www.scribd.com/doc/37153045/Atlas-Botanic