| Tynnu a întrebat:

Cine imi poate spune in ce constau probele la un liceu vocational, ma refer la un liceu de arte platice, am inteles ca trebuie date niste probe, daca mi-ati pute-a spune sau sa imi aratati videoclipuri, sau niste link-uri de unde m-as pute-a informa va-s fi recunoscator.

1 răspuns:
| LolaGreen a răspuns:

Pai de exemplu la un liceu bazat pe arte plastice va trebui să dai probă din desen, la un liceu bazat pe muzică va trebui să dai probă din muzică, gen va trebui să cânți o piesă care vrei tu și profii o să te asculte apoi ei te vor face să repeți după ei și dacă repeți cum cântă ei treci.http://www.seminarulteologicbuzau.ro/admitere.html un model