| anonim_4396 a întrebat:

Cine ma poate ajuta putin cu asta? Am facut un calculator in html, dar am copiat mare parte din cod de pe net. Si nu stiu sa explic asta:. Calculatorul scrie intr-un tabel niste caractere (0-9, +, -, / si x) si la apasarea butonului '=' calculeaza cu functia eval. Dar nu stiu sa explic chestia aia care scrie in tabel caracterul de pe buton. Va rog, dau funda!

6 răspunsuri:
| uN23 a răspuns:

Pune codul aici http://jsfiddle.net/ da Save si posteaza link-ul. :)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu la ce cod te ai poticnit tu dar clar nu e html. functia eval fie e din js sau html si partea pe care nu o intelegi e dintr un limbaj de programare nu din html.

| Dorin93 a răspuns:

Din intrebare lipseste fragmentul asta:. Nu stiu de ce nu apare. Sper ca aici sa apara.

| Raul9004 a răspuns (pentru Dorin93):

Nu apare nici aici. Dacă e precedat de un semn "mai mic", atunci nu va apărea pe site.

| Dorin93 a răspuns:

INPUT TYPE="button" NAME="one" VALUE=" 1 " OnClick="Calc.Input.value += '1'">

| suntserios a răspuns (pentru Dorin93):

Acolo ai o bucata de cod javascript, invata ce inseamna javascript si cu ce se mananca si pe urma ai sa intelegi si codul