| Elena_Delia_1997_0de1 a întrebat:

Hei dragilor!
Vreau si eu sa invat limba engleza. Am incercat sa o invat din cursuri audio, lectii, dar nu functioneaza metoda, repet un cuvant, doua, 3, dar daca nu le exersez e in zadar. Stiti pe cineva care m-ar putea ajuta in acest sens, sau stiti site-uri interactive, unde pot invata engleza prin exercitii, conversatie? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| curioasa210 a răspuns:

Ce varsta ai? Daca inca esti la scoala/liceu poti sa inveti destul de usor. Poti face meditatii cu un profesor de limba engleza. Este cam greut cu aceste cursuri audio. Am incercat si eu si tot asa, in zadar.
Daca nu esti la scoala, poti cauta cursuri pentru adultii care vor sa invete limba engleza! Sper ca te-am ajutat!

| Elena_Delia_1997_0de1 explică (pentru curioasa210):

Sunt la liceu da, clasa a Xi-a am trecut acum. Dar parca as vrea sa evadez cumva din modul asta formal, de aia intrebam de ceva mai interactiv. Multumesc pentru raspuns!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pregatirea e cel mai bun factor. Mie nu mi s-a lipit nimic cum mi s-a lipit dupa pregatire. Astea cu jocurile si mai stiu eu ce e o prostie, de acolo inveti vocabular dar degeaba stii cuvinte daca la gramatica esti paralel iar gramatica n-ai cum s-o inveti din jocuri.

| Alex007xD a răspuns:

Eu am invatat engleza in mai putin de 1 an prin jocuri. Nu glumesc, chiar m-a ajutat.