| Fiona35 a întrebat:

Salut, cum e cu profilul de pedagogig? e greu? usor multa mate detalii.

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

E usor, inveti sa lucrezi cu elevii/copiii sa fii profesor/educator/invatator. nu are legatura cu matematica.

| diaac a răspuns:

Este usor daca ai rabdare si iti place sa ii inveti pe altii ceea ce tu stii foarte bine, daca iti place sa lucrezi cu copiii si adolescentii, daca iti place si iti vine usor (sau esti dispusa sa inveti) sa lucrezi cu grupuri relativ mari (30) de elevi si sa ii intelegi cu nevoile fiecaruia de invatare etc. Trebuie de asemenea sa fii si tu dispusa sa inveti din mai multe domenii cate putin, ca sa poti preda. Fii atenta ca, din cate stiu, la profilul pedagogic se faceau 5 ani - nu sunt sigura daca asta este la toate liceele de acest tip si daca mai este valabil, dar daca acesta este un criteriu important pentru tine, verifica durata studiilor inainte de a face optiunea.