| Wo0W a întrebat:

Salut, cum pot sa invat engleza? Ca la scoala nu inteleg nimic

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Salut,
Poti invata engleza pe internet, asa cum fac si eu :)

Uite: http://invataenglezaonline.blogspot.ro/

O zi buna!

8 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Uite cum am facut eu.In viata mea nu am pus mana pe carte de engleza(metaforic vorbind, logic ca am mai citit)adica nu am studiat deloc cu interes engleza dar am avut media 10 la engleza in clasa 8. Poate te intrebi cum, nu copiat. Jucand jocuri video(desigur acele in engleza). Cand joci ceva acel lucru iti ramane in cap pentru ca este interesant si asa poti sa inveti engleza.Sigur,nu te baza nu mai pe asta, trebuie sa inveti cateva lecti.

| OtakuShoujo a răspuns:

Spune-i profesorului ca nu ai inteles sau cumpara-ti carti de engleza, cu lectii, exercitii, etc.Sunt foarte multe pe net.Am luat si eu una si e foarte buna, dar nu mai stiu site-ul(am luat-o acum vreo 2-3 ani)

| Lorde92 a răspuns:

Ia-ti un meditator.

| AndreasfromMetallicA a răspuns:

Eu in mare parte am invatat-o uitandu-ma de mic pe discovery si la filme cu volumul tare tocmai cu scopul de a invata, nu zic ca-i cea mai buna metoda, dar m-am descurcat singur in alte tari.Acum aproape in fiecare zi ma uit si ascult pe youtube''English Conversations"or"learn english"si daca nu cunosc cuvinte intru pe translator online, el traduce bine cuvinte, frazele nu prea corect.La scoala, la engleza mai mult de 7 nu aveam, dar nu am invatat niciodata ce mi-a zis profesoara.Bafta

| Ely3434 a răspuns:

Meditatiiwinking Eu fac din clasa a 3-a pentru ca la scoala fac maxim 2 exercitii pe ora ( facute de profa, ea citeste, si mai ne pune o data la o luna sa rezolvam si noi). Meditatiile ajuta foarte mult mai ales incepute de la o varsta frageda pentru ca atunci retii foarte mult, atunci incep orele de engleza. Practic faci aceleas lectii dar mult mai dezvoltat, citesti, faci multe exercitii. Eu am vorbit cu o fata din Pakistan in vizita in Romania, nu vorbea prea bine, dar toti s-au mirat care erau in aurobuzul scolii, mai ales profa care era de fata laughing Nu sunt scumpe, depinde si de profesor, mie imi ia 30 de lei pe 2 ore. Se cunoaste, colegii mei in clasa a 7-a nu stiu sa lege 2 propozitii calumea, nu rad de ei, as fi putut si eu sa fiu ca ei daca nu s-ar fi gandit tata ca engleza o sa ma ajute mult. Vorbesti cu profesorul cand poate sa faca meditatii, depinde si de cand ai tu timp, eu fac sambata de la 3 la 5. Desigur se sarbatori nu fac, sau cand e ziua cuiva, un eveniment mai important sau am mult de invatat o sun pe profesoara si ii spun ca nu pot veni. Sper ca te-am ajutat :*

| Teodoruka2001 a răspuns:

Poţi să te joci jocuri Hidden Object şi să ai un dicţionar în faţă *sau pe net*. Eu de pe acele jocuri am învăţat toată engleza care o ştiu, şi sunt prima în clasă şa engleză
Sper că te-am ajutat kiss.

| Gulii_Otilia_1999 a răspuns:

Foarte simplu, eu fiindca nu intelegeam cum explica profesoara de la scoala, mi-am luat ore adaugatoare de engleza, astfel am invatat-o, iti propun si tie sa iti iei un profesor suplinitor