| anonymus07 a întrebat:

Cum v-ati pregatit cei care ati luat nte mari la bac la romana (minim 8)? Vreau sa spun: v-ati pregatit din vacanta de vara de a 11-a sau in timpul anului scolar a 12-a? Ati invatat comentariile din caiet sau dintr-o carte de eseuri?
Raspunsul cel mai bun primeste funda + vot! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| grab a răspuns:

E bine sa citesti toate comentariile in vacanta 11-12. apoi inainte de bac iti vine mai usor sa le memorezi.

bafta!

3 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Dacă vrei să iei notă mare la bac trebuie să înveți aproape toate comentariile.Cel puțin să ști un roman, comedia, drama, viziunea lui Eminescu asupra lumii, basmul și chiar o poezie.

Unii care citesc cartea învață mai ușor însă eu am înțeles din comentarii și povestirii, acum depinde de fiecare.

O zi perfectă să ai.

| thegatekeeper a răspuns:

Am invatat pe parcursul anilor de liceu, dar nu exagerat de mult. Am citit romanele si restul operelor la timp si nu m-am aglomerat cu materia. Am inceput sa ma pregatesc serios pentru BAC prin iarna, inainte de primele simulari. Nu am facut cine stie ce efort, fiindca mi-a placut romana, dar tot am luat 9. 80.

| fuzzer a răspuns:

Ca sa iei bacul cu nota mare trebuie sa inveti din 9-12