| claudiu96 a întrebat:

Cum vor fi testarile nationale? Sunt in clasa a V|||-a si am putine emotii cu lucrarile astea. La tezele de la scoala am luat 9 romana si 8 mate. Eu am o MARE PROBLEMA cu mine insu-mi: MA GRABESC, MA GRABESC SI MA GRABESC! Imi da-ti niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| alyna a răspuns:

Eu am dat simulare la romana si la mate! La romana 10 la mate 8! Nu iti face griji nu esti singura care te grabesti,asa fac si eu! Dar ca sa ma controlez citesc cu atentie fiecare subiect,si imi revin! Profesoara mea de romana a spus ca ne-a dat simularea grea ca sa ne obisnuim cu gandul ca,cu evaluarea nationala nu e de joaca!
Daca ai invatat, nu ai de ce sa iti faci griji, sigur o sa iei note mari!
Bafta la evaluarea nationala!

4 răspunsuri:
| alyna a răspuns:

Singurul*

| cannabiss6 a răspuns:

N-ați dat simulări? Urât.

| claudiu96 explică:

Am dat simulari, dar intreb cum va fi cu adevarat testul?

| claudiu96 explică:

Mersi la fel