| AladdinSane a întrebat:

Cunoașteți exerciții de improvizație? big grin Mă gândesc să dau la teatru și e singura probă de care îmi fac oarecum griji.
Nu am probleme cu improvizatul în viața de zi cu zi, de obicei sunt persoana care îi face pe ceilalți să râdă și găsesc imediat conexiuni între lucruri care mă inspiră... însă îmi fac griji că atunci când mi se va cere pe loc: "Improvizează!" să nu mi se ducă muza la plimbare big grin.
De asta aș vrea să încerc niște exerciții, ceva să îmi pun mintea la contribuție. big grin

1 răspuns:
| MihaelaMds a răspuns:

Eu fac cursuri de teatru si proful nostru ne pune sa aratam cine suntem, ce facem si unde suntem. Sau iti pune un obiect in fata si tu trebuie sa arati din nou cine esti, ce faci si unde esti, pe baza acelui obiect. Trebuie sa fii concret.
Spre exemplu, ai un scaun. Tu esti un pescar si pescuiesti. Simplu si concret.