| maskman a întrebat:

Salut! Daca am fost la stiintele naturii, am vreo sansa la Calculatoare si tehnologia informatiei (CTI)? Ma pricep foarte bine la matematica si fizica insa, la informatica nu stiu cine stie ce...

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Pe noi la faculta de info ne-au luat de la 0 cu C/C++ si-am terminat in 4 saptamani materia de liceu... sa poti tu sa te adaptezi acum.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate la anul viitor, ca anul asta s-au ocupat toate locurile!

| maskman explică (pentru Violleta2022):

Eu deja am intrat )))) sunt admis la CTI

| LPCTSTR a răspuns:

Din cate observ, la poli Bucuresti de exemplu, ei zic:
"Admitere pe bază de examen scris cu 2 probe P1 și P2 (80%) și a rezultatelor școlare obținute la examenul național de Bacalaureat (20%).
P1 – examen scris la disciplina Matematică
P2 – examen scris la disciplina Fizică sau Informatică în funcție de opțiunea candidatului la înscriere"
Asta pentru automatica si calculatoare sub care intra cele doua domenii: IS si CTI. In programa de admitere scrie tot asa pentru rubrica AC, fizica sau info.

Deci trebuie si mate si fizica.

| maskman explică (pentru LPCTSTR):

Intr-adevar, nu am fost foarte explicit, voiam sa intreb daca pe parcursul facultatii ma voi descurca in contextul in care nu stiu la informatica cine stie ce... (am intrat la CTI)

| LPCTSTR a răspuns (pentru maskman):

Pe noi la faculta de info ne-au luat de la 0 cu C/C++ si-am terminat in 4 saptamani materia de liceu... sa poti tu sa te adaptezi acum.