| AlinaMihaela1506 a întrebat:

Stie cineva sigur care este diferenta dintre Calculatoare si Tehnologia informatiei si Automatica si Informatica Aplicata? Multumesc frumos!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La partea de Calculatoare si Tehnologia Informatiei faci programare software cat si proiectare hardware.

La automatica faci partea de robotica, sisteme automate si alte nebunii care se ocupa de functionarea sistemelor automatizate

| Alex96CM a răspuns:

Diferentele sunt imense, in primul caz inveti sa procesezi niste informatii... sa folosesti anumite programe. In al doilea caz inveti sa creezi programe, sa creezi algoritmi si sa ii treci din pseudocod in limbaj de programare. In mare parte informatica(programarea) tine de matematica, 50%matematica/50% functii si comenzi pe care trebuie sa le memorezi(coduri).
#include
void main()
{
int n, i, x[100],man,inv,k=0;
coutn;
for(i=1; i