| Stelian678 a întrebat:

Salut, daca as vrea sa merg la liceul de arte la arhitectura, ma pricep foarte bine la desen si la schite in general dar nu si la matematica. Am vreo sansa la probele de admitere la liceu?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te referi la faptul ca iti trebuie o trusa de geometrie pentru probe? Am vrut si eu sa ma duc, dar m-am razgandit. De ce sa se faca matematica, geometria poate.

| Popa482 a răspuns:

Salut! Nu trebuie să ai habar de multă matematică la arte, dacă lucrezi, vei persevera și vei intra!