| SickKunt a întrebat:

Salut! Dacă ați putea să îmi oferiți niște sfaturi în legătură cu simularea si examenul de clasa a 8-a,am înțeles ca de obicei in simulare se iau note mai mici decât in examen, e adevărat sau e doar șocul necesar pentru a te trezi la realitate?

Răspuns Câştigător
| sunt0anonima a răspuns:

Simularea e doar o pregatire pentru ce urmeaza, sa stie elevii la ce sa se astepte. Eu in simulare am luat note mai mici decat in ambele examene, dar nu are absolut nicio importanta nota, dupa parerea mea. Tu concentreaza te si pregaseste te pentru a iti asigura un loc la liceul pe care ti-l doresti, nu pentru o nota!

| SickKunt explică (pentru sunt0anonima):

Mulțumesc mult pentru răspuns!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Umărești o anumită notă sau te interesează doar o evaluare corectă a ceea ce știi (sau nu)