| minix20 a întrebat:

Salut, daca intr-o clasa ultima medie a fost peste 7 si eu am 6, 93 inca sunt doua locuri disponibile, am sanse sa ma transfer?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In situatia expusa nu te poti transfera legal, avand in vedere ca o conditie obligatorie este ca media ta de admitere sa fie cel putin egala cu a ultimului intrat la profilul de transfer, asta daca esti in cl. a IX-a si vrei sa te transferi acum.
Daca esti in alta clasa conditia obligatorie este ca media generala de promovare a clasei anterioare sa fi fost cel putin egala cu media ultimului promovat din clasa de transfer.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate, deoarece media ta este SUB media ultimul intrat, deci nu esti eligibil!
Conditiile de transfer sunt: ca media ta sa fie EGALA sau MAI MARE decat a ultimul intrat!

| ReddY25 a răspuns:

Sunt dar mici

| helpforyou a răspuns:

Doar daca te grabesti, sa nu se ocupe acele 2 locuri.

| IceRope a răspuns:

Absolut nu.