| Behati a întrebat:

Daca ultima medie la profil de stiinte ale naturii a fost 9.02 am vreo sansa sa ma transfer de la cealalta clasa cu 8.91 si sa ma accepte? Sunt foarte speriata, am facut azi o cerere si vreau sa stiu daca am sanse sa ma duc acolo.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti foarte clara, inteleg ca esti la alt profil.
Nu te poti transfera acum si nici dupa sem.I, deoarece nu indeplinesti conditia de medie.
Te vei putea transfera abia dupa cl. a IX-a, cu conditia sa ai media de terminare a clasei mai mare ca a ultimului promovat de la profilul de stiinte ale naturii.

| Behati explică (pentru Ioandelasal):

Sunt la acelasi profil, acest profil are 2 clase IX e si IX f, eu am intrat la e si vreau la f, un baiat deja s-a transferat la mate-info si ma gandesc ca ar ramane un loc liber

| Ioandelasal a răspuns (pentru Behati):

Acum inteleg, tu vrei sa schimbi doar clasa. Depune o cerere la conducerea liceului.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă repartizarea pe clase s-a efectuat în ordine descrescătoare a mediei de admitere, atunci NU cred că ţi se va aproba mutarea în cealaltă clasă sad

Toate cele bune!

| Behati explică (pentru bursuc001):

Este in functie de alegerea elevilor si eu am ales prima data E si acum vreau sa ma duc la F

| bursuc001 a răspuns (pentru Behati):

Mda, într-adevăr, sunt unele licee la care există o rubrică pe Cererea de înscriere, rubrică pe care o completaţi cu clasa "la alegere"...
Dar, la majoritatea liceelor, fac ei "repartizarea" happy

O zi frumoasă!