| sandmonkey a întrebat:

Salut, daca ma inscriu la o facultate la frecventa redusa si nu apuc sa dau examenele din primul semestru, pot da toate restantele in al doilea?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Depinde de facultate.In general se poate, dar va fi extrem de greu pentru tine. Despre restante nu stii cand vor fi stabilite, se poate sa coincida cu alte examene.Nu te baza ca le dai pe toate in semestrul urmator, ci incearca sa treci macar jumatate din ele si da-ti silinta sa inveti, nu sa treci prin facultate ca gasca prin apa. Pana la urma pentru tine o faci, nu pentru altii (sper).

Succes.

| sandmonkey explică (pentru dullcat):

Multumesc mult de raspuns, facultatea o fac pentru ca deja lucrez undeva si am nevoie de studii superioare pentru promovare, dar nu cred ca pot ajunge la examene in primul semestru, d asta am intrebat

| Frank51 a răspuns:

De obicei e nevoie de un număr minim de credite pentru fiecare semestru pentru promovarea semestrului respectiv, iar același lucru e valabil și pentru fiecare an universitar.