| AAnonimull a întrebat:

Salut, daca o persoana pe semestrul 1 are media la o materie 6, iar pe al doilea la aceiași materie 4 ramane corigent?

Răspuns Câştigător
| GusticelMititel a răspuns:

Tin minte ca mai ziceau colegii prin clasa tot asa ca le-a incheiat profu cu nota 4 pe primul semestru... si alti colegi le spuneau "lasa ca iei 6 pe al doilea".
Deci cu 6 si 4 iese media 5, deci nu ramane corigent.

5 răspunsuri:
| MeisterSchnitzel a răspuns:

Nu! Media artimetică se face adunând suma tuturor factorilor și împărțind suma rezultată la numărul de numere. Deci este (6+4):2=10:2=5.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Nu. Insa, doar de curiozitate, daca nu te deranjeaza, despre ce materie e vorba?

| GusticelMititel a răspuns:

Nu ramane corigent!

| luigifan a răspuns:

Nu rămâne corigent. Dar dacă avea pe semestrul I media 5 sau 4, atunci rămânea corigent pe vară.