| bogdan19mc a întrebat:

Salut! Daca pe primul semestru am media 7 si pe al doilea am media 3 raman corigent? Sunt clasa a 7 a si profesoara are ceva cu mine

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei avea media anuala 5, asa ca nu ramai corigent.
Media anuala este media aritmetica a mediilor semestriale, calculata cu 2 zecimale.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| bogdan19mc explică:

Si mai am o intrebare pentru tine

| bogdan19mc explică:

Daca am deja 4 note mai are cum sa imi puna note sa ma lase corigent?

| Ioandelasal a răspuns (pentru bogdan19mc):

Daca te asculta sau dai lucrari de control iti mai poate pune note, depinde de ce note iti pune in functie de raspunsuri/lucrari.