| Andrei50243 a întrebat:

Salut, daca raman corigent la un modul trebuie sa dau corigenta sau raman direct repetent? Iar daca raman repetent si sunt clasa a 11-a pot sa ma mai transfer undeva? Sau trebuie neaparat sa repet anul? Multumesc

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa dai corijenta.
Daca nu dai corijenta abia atunci poti ramane repetent.
Din pacate, fiind corijent sau repetent NU te poti transfera nicaieri, asta fiind una din regulile impuse de Ministerul Învățământului.
Mergi si vorbste cu profesorul, la materia la care esti corijent si arata un pic de dorinta sa-ti corectezi nota, fiindca iti va da ceva sa inveti si ai toate sansele sa iei nota de trecere, fiindca nici profesorilor nu le convine sa aiba corijenti pe vara.

| sierra1 a răspuns:

"daca raman repetent si sunt clasa a 11-a pot sa ma mai transfer"

poți dar repeți acolo clasa