| Bendes a întrebat:

Daca raman corigent pe semestrul 1 la matematica repet clasa automat?
Daca nu este asa, in semestrul 2 ce medie trebuie sa am ca sa nu raman repetent?

Răspuns Câştigător
| InTeRacTive a răspuns:

Sallut Bendes! Daca Ramai Corigent Pe Primu Semestru sa zicem cu 4 in al doilea semestru ai nevoie de un 6 sau daca ramai cu 3 ai nevoie de un 8! Depinde cu cat ramai funda:*tongue

| Moise_Denis-Valentin_1981 a răspuns (pentru InTeRacTive):

Eu am 3, 4, 7, 5. Este posibil sa promovez daca am avut media 6 pe semestrul 1?

11 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Media aritmetica intre semestrul I si semestrul II trebuie sa fie minim 5, 00. Nu 4, ... Tot ce este sub 5 inseamna corijenta.

Nu se intampla nimic daca ramai pe un semestru, media se face anual.

| dana85 a răspuns:

Daca ramai corigent pe primul semestru iti poti redresa media pe sem II, astfel incat media anuala sa fie de trecere. Daca nici in al doilea sem nu ai medie de trecere, vei ramane corigent pe toamna. Atentie, daca la sf de an esti corigent la trei materii sau ai media sub 5 la purtare, ramai repetent.

| adikiller1 a răspuns:

Depinde de nota luata

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Pai daca pe primul ai 4 pe al doilea iti trebuie 6 ca nu se face media dintre 4 si 5 ramane 4. cel putin asa mi-a zis diriga.deci dai klumea si scoate macar de un 5 sem asta ca mai e timp chiar daca are doar 14 saptamani

| giorgyana99 a răspuns:

Poi nu poti ramane repetent decat daca ramai corigent la 3 materii pana la sf anului si daca pe al 2lea sem nu si medi care sa le indrepte si media generala sa iti iasa minim 5 si daca ramai sem asta la mate cu 4 sem urmator trebuie sa ai 6 asa si daca nu ai si doar la materia asta ramai vei da un examen in toamna asa ca mai ai timp pune-te si invata sa iti iasa macar 5

| Doηηa a răspuns:

Wow, nu stiu.
Nici mie nu-mi place matematica. straight face

| fabian1234 a răspuns:

Pai cu 5 treci clasa

| lavilovevampires a răspuns:

Daca pe primul semestru ramai corigent cu 4 inseamna k pe semestrul doi trebuie sa scoti media minim 6 pentru ca media generala sa iti iasa 5. daca ai ramas decat pe primul semestru nu`i bai pentru ca o scoti pe al doilea. dar daca nu o scoti nici pe al doilea va cam trebui sa dai la vara corigenta. daca esti corigent numai la o materie. daca esti corigent la trei materii la sfarsitul anului atunci ai ramas rapetent big grin dai fundita big grin

| Ardelean_Flvius_1997 a răspuns:

Daca am ramas corigent la mate in primul sem ...am 4 de 1 ce ziceti ma pot corecta?

| xxxandreixxx a răspuns:

Am si eu o intrebare daca pe primul semestru am 5 si pe al 2 nu am nota de trecere si profa nu incheie media ce sa fac? plizzzz