| Florintudor144 a întrebat:

Saltu TPU, am o problema mare, s-ar putea sa raman corigent la romana si sunt clasa a opta. Raman direct repetent sau dupa ce dau corigenta pot sa intru la liceu sau cum se face?

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Mda, se intampla. Nici o treaba, am ramas corigent in a 6 /7 / 8 profesor inapt de romana, fost inspector.Lasa pe capete corigenti, nu a vrut sa bage vreo 10 insi in examenu din a 8. Ne-am dus toti la profesionala.Capu sus, nu e capat de lume. Poti lejer sa dai corigenta in vara daca te lasa, apoi te duci la o profesionala si cam aia e. Nu e un capat de tara, tinete tare, fa tot posibilu sa treci corigenta al 2 semestru(adica acum) daca poti bine, daca nu, fi optimist.Sunt alti care raman repetenti pe capete.Nu iti fa griji, mai bine te duci la o profesionala, iesi cu o meserie, fie de o sti, fie de nu ...Ai o diploma care cantareste

| Florintudor144 explică (pentru Liviu):

Pai decat la romana imi iese 4, 50(nu se rotunjeste?)

| Liviu a răspuns (pentru Florintudor144):

Din ce imi amintesc eu, media finala nu se rotunjeste.

5 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Dupa ce dai corigenta și o iei te vor repartiza la un liceu.

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, daca nu iei imediat corijenta, nu poti da examenul de capacitate si nu poti intra la liceu.
Apoi, daca nu iei corijenta, poti ramane repetent, trebuind sa repeti clasa a VIII_a.

| Anca32 a răspuns:

Repetent ramai după corigenta nu înainte. Dacă dai corigenta după ești repartizat la liceu. Dacă nu iei corigenta ramai repetent