| Vlad78492a a întrebat:

Dacă sunt in clasă a 10 a profesională pe profil tinichigiu vopsitor auto, mă pot transfera la liceu după ce termin clasa a 10 a? Vreau să mă fac jandarm.
Am auzit ca trebuie 2 ani de liceu + bacul, apoi ce școală/academie trebuie să urmez? Cine mă poate ajuta?
Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Pitbull41 a răspuns:

Cel mai bine ar fi daca ai mai sta un an sa termini si a 11-ea, ca sa iti iei diploma de tinichigiu vopsitor pentru a avea a doua solutie daca nu intrii la Jandarmi, apoi sa faci iar 11-ea si 12-ea si sa dai bacul. Pe urma dupa ce ai luat bacul trebuie sa te duci la o Şcoala Militară de Subofiţeri Jandarmi, sunt mai multe in tara si ai de unde sa alegi, a colo trebuie sa te inscrii si daca ai media necesara sunt sanse destul de mari sa intrii.

| Vlad78492a explică (pentru Pitbull41):

Scoala de subofiteri Falticeni e ok?

1 răspuns: