| Drăsleuca_Daniel_1999 a întrebat:

Dacă sunt în clasa a 10 a și împlinesc vârsta de 18 ani mă mai pot înscrie din nou in clasa a 10?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Regulamentele școlare zic că nu ai voie să depășești cu mai mult de trei ani "vârsta clasei". Tu nu ai depășit și prin urmare, poți.

În mod excepţional, pentru persoanele care au depăşit cu mai mult de 3 ani vârsta clasei, învăţământul obligatoriu se poate organiza şi în forma de învăţământ cu frecvenţă redusă, în conformitate cu prevederile unei metodologii elaborate de Ministerul Educaţiei, Cercetării, Tineretului şi Sportului

| MihaiNicu23 a răspuns:

Normal ca poti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa mai faci inca odata clasa 10a?
Vorbeste la secretariat despre acesata problema