| LaMiștoq a întrebat:

Daca vreau sa ma mut de la profil uman la real (in acelasi liceu) dau examen de diferentiere?( daca da, din ce?) Dar la alt liceu?

1 răspuns:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa intrebi la liceul respectiv, cred ca fiecare are regulile sale, in conformitate cu standardele impuse de lege si minister.

De exemplu, pentru un colegiu gasit din intamplare, treaba sta asa:
- de la profil uman la specializarea stiintele naturii se sustin diferente la informatică pentru
clasa IX - X si respectiv matematica si fizica+chimie+biologie pentru clasele XI-XII.
- de la profil uman la specializarea matematică –informatică se sustin diferente la informatică
pentru clasa IX-X si respectiv la matematică, informatică, fizică+chimie+biologie la clasele
XI-XII.

Sursa: http://www.cnme-petrosani.ro/......me.doc.pdf

Nu este vorba de acelasi liceu sau alt liceu, trebuie sa mergi si sa intrebi la secretariat si ei sigur o sa te indrume (sau sa suni :) ).

Indiferent ce faci, eu iti urez numai bine si zile cu soare! ^_^