| denisTiky a întrebat:

Dati-mi in ordine totul despre pronume, am ajuns la pronumele demonstrativ, dar pe langa acesta vreau si celelalte adica, formele(accentuate, neaccentuate) cazurile, functiile, intrebarile de la funcii si cum se recunosc acestea. TOTUL! FUNDA

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cauta-le pe Google.

| denisTiky explică (pentru darrio2007):

Chiar crezi ca nu am incercat? Le tot caut, da nu le gasesc asa cum vreau, adica in ordine. Fiecare are felul lui de a invata, eu invat mai repede daca le am in ordine, inncaiet nu sunt asa si de aceea am pus asta pe TPU

| darrio2007 a răspuns (pentru denisTiky):

Inteleg dar intrebarea ta va fi luata drept tema scolara.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa-ti temele acasa! Pe aici este interzis! Http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#12

| denisTiky explică (pentru Salontanul):

Nu e pentru teme, e pentru un test, le am si in caiet, dar nu in ordine, daca m-as pune sa le invat de acolo mai mult ca sigur ca nu as reusi. De aceea am pus asta pe TPU, stiu de regulamentul ala

| Salontanul a răspuns (pentru denisTiky):

Si testele se dau la crasma?

| denisTiky explică (pentru Salontanul):

Nu inteleg la ce te referi

| Salontanul a răspuns (pentru denisTiky):

Teste scolare, teme pentru acasa, toate sunt interzise pe aici. Drept dovada, vei vedea ca maine se va sterge. Am sa-ti dau raport.

| denisTiky explică (pentru Salontanul):

Ok mersi

| sierra1 a răspuns:

"Dati-mi in ordine totul! TOTUL! " - vorbești ca un adevărat dicatator. Kim Jong-un ar fi invidios pe tine.

Credă că...m-am lins pe bot de funda promisă.

| denisTiky explică (pentru sierra1):

Daca vrei funda, copiaza-le corect de pe internet, si in ordine de preferabil si pune raspunsul...nu ttebuie sa te lingi pe bot, nu e asa greu, eu as fi facut asta singur dar nu am timo, trebuie sa invat si la altceva si nu am timp sa stau sa le caut pe toate...dar na, oamenio ca tine nu inteleg asta

| sierra1 a răspuns (pentru denisTiky):

Ce zici dacă aș avea și eu de învățat și cu toate astea mai dau o mână de ajutor (celor ca tine) din puținul pe care îl știu și eu.

Cu toate astea, cum ai vrea să le pun de pe internet, corect si in ordine: în ce nuanță de culoare, eventual în degradé?
:-)

| denisTiky explică (pentru sierra1):

Ba, daca vrei sa imi dai bine daca nu am incheiat subiectul. Chiar nu am chef si timp de cearta cu tine. O zi buna in continuare

| sierra1 a răspuns (pentru denisTiky):

Să fii iubit

| En3Rgi a răspuns:

Daca vorbesti asa nici moartea nu o sa-ti raspunda, cica "dati-mi" parca ne ordoni laughing Nici macar nu ai o intrebare acolo you smart ass.

| denisTiky explică (pentru En3Rgi):

Ms vrei si funda?