| MILaurentiu999 a întrebat:

Dau bacalaureatul la fizica si am o nelamurire. Temperatura masurata in kelvin trebuie sa o iau si cu numarul care este dupa virgula sau doar ce este inaintea iei? De exemplu daca am t=27C trebuie sa transform in T=300K sau T=300, 15K? Mie ca nu-mi puncteaza la examen daca calculez doar cu ce este inaintea virgulei.

1 răspuns:
| ManRight2000 a răspuns:

Cel mai indicat este sa scrii rezultatul precis(deci cu tot cu virgula, daca e cazul)