| OPersoanaAnonima a întrebat:

Dau maine test la biologie si nu pot sa invat. Adica sunt prea multe detalii, nume prea complicate, si oricum, nu pot.
Vreau sa imi dati metode de copiat sigure, profa e cat de cat atenta, 60%, dar vreau sa iau nota mare si sa nu fiu prins.

4 răspunsuri:
| IoanaPuppy31 a răspuns:

Salut,
Pe mine ma asculta la biologie maine. Invata-ti : inregistreaza-te in timp ce citesti un alineat din lectie si pune-l pe repeat pana iti intra in cap. Fa asta cu toate lectiile iar intr-o ora le sti "ceas".
Fundita?

| AlexStefan1 a răspuns:

Pe viitor invata din timp... ok nici eu nu ma cred, incearca ( daca stai langa perete ) sa scrii pe perete, eu am in clasa mea o parte care iese din perete si imi ofera o bucata de lambriu numai buna de scris pe ea, alta metoda ar fi sa scrii pe o bucata mica de hartie toate informatiile pe care nu le stii, trebuie sa fie o bucata mica de hartie si scrisul cat mai mic astelf incat sa-ti incapa cat mai multe informatii, sau daca vrei sa inveti totusi ceva, sfatuieste-te cu colegul de banca ( daca ai ) sa inveti tu o parte, el o parte si daca puteti copia unul de la celalalt.

| denisavmarry a răspuns:

Poti scrie pe un servetel. il pui in pachet, cu celelalte. si apoi te faci ca ai nevoie de el. si copiuta este gata. asta ar merge daca esti racit, si daca nu. oriccine ere nevoie de un servetel. nu?
incearca!

| N3cunoscut a răspuns:

Faci poza la caiet cu telefonul, dai luminozitatea la telefon la minim si il lasi pe banca, daca nu te vei uita prea insistent la telefon nu isi va da seama...