| Iulian890 a întrebat:

Salut, de ce credeti ca Hitler nu a vizitat niciodata un lagar de concentrare.
Eu parca stiam ca din cauza ca ipoate i s.ar face mila de detinuti si le.ar da drumul

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

In lagarele de concentrare au fost dusi foarte multi oameni din Europa, in afara de evrei, practic evreii treceau prin lagarul de concentrare, in drum spre lagarul de exterminare, sau mergeau direct in lagare de exterminare. Au fost trimisi in lagare social democrati, in mare numar, oameni care au votat pentru apartenenta la alt stat la vreun referendum, intre razboaie, oameni care au cerut vreun drept pentru ei sau un grup, si in general oricine avea prea mult curaj sau era dat pe lista de compania la care lucra; 18 milioane, din care au murit 11 milioane; de ce sa ii viziteze Hitler pe dusmanii Reichului?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Statea la sigur sa nu il ucida cineva, nu avea compasiune pentru evrei petrecea mai mult timp cu subordonatii si partenera de viata avand 20 de ani. Medicul lui i-a administrat 25 de droguri iar ceilalti medici erau de parere ca isi batea joc de el nefiind calificat in domeniu. Locuia intr-o zona numita bavaria daca nu ma insel zona de munte si aer curat, dita mai casoiul pentru ei cand facea miscare cobora un drum pana jos cam 30 min apoi un ofiter il ducea sus cu masina, medicul personal l-a ales pentru ca ii inspira incredere dar alti medici i-au atras atentia ca ii face rau si nu ia ascultat, din cauza aia a avut parkinson la mana stanga in ultimii ani de razboi. Mancarea favorita era supa de fidea si verdeturi cateodata se simtea obosit pentru ca nu consuma carne deloc, nu fuma.

| RAY a răspuns:

Toata nebunia lui se invartea in jurul paranoiei ca evrei sunt de vina pentru orice, desi cum sa le viziteze, din cauza a suferit multa lume, inclusiv Germania, multi fiind dusi in siberia sau suferind in Germania comunista, a facut praf Germania, asta a realizat si a facut ca poporul German sa fie urat de multe popoare, apropo era austriac

| mgtow a răspuns (pentru RAY):

Germania fascista dar stalin a facut mai multe pagube umane comparativ cu hitler

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Foarte mult au suferit nemtii de la noi, care au fost deportati in Rusia pe cativa ani; spune si tu, ce vina aveau nemtii din Romania?

| RAY a răspuns (pentru mgtow):

Italia facista, Germania era nazista

| minrest a răspuns:

Multumesc mult pentru apreciere; ai premiat un raspuns care combate multe teorii gresite.

| Nătărău a răspuns:

Că i s-ar fi făcut milă și le-ar fi dat drumul or nu tot un ipocrit a fost la fel ca acei evrei bogați care l-au finanțat după care s-au cărat fiecare pe unde au putut și i-au lăsat pe restul în urmă.

| minrest a răspuns (pentru Nătărău):

Eu stiu ca la cate conspiratii crezi, nu mai conteaza una in plus, dar sa stii ca evreii din Germania erau din clasa mijlocie, erau instariti, dar nu bogatasi; NSDAP a fost finantat de marile afaceri, care erau germane, dar numai pe masura ce partidul castiga teren. Marile afaceri au finantat intai Partidul Popular National German, DNVP, iar pe masura ce NSDAP ii lua locul, au trecut treptat finantarea la NSDAP. Oricum, nu te aduce la putere numai finantarea; USR are foarte mica finantare, putini membri, dar rezultate din ce in ce mai bune.

| Nătărău a răspuns (pentru minrest):

Minrest, tu meriți o bătaie galactică și o să o primești de la mine însumi.

| minrest a răspuns (pentru Nătărău):

E o parere, detaliaza, fii mai clar. Ma simt in stare sa iti explic orice, chiar si tie.

| Nătărău a răspuns (pentru minrest):

Detaliază cum o să arate bătaia ce o să ți-o iei.

| minrest a răspuns (pentru Nătărău):

O sa arate cam asa: potrivit postarilor tale anterioare, ai intrat sub influenta unor excroci, cunoscuti ca Miscarea Suveranilor, in consecinta vei urmari din ce in ce mai mult drepturi imaginare, pierzand drepturi reale, suveranii te vor insela si cu bani, asa cum te-au inselat ca ar exista un impozit secret, vei renunta la CI si certificat de nastere, deci nu vei putea achizitiona noi proprietati si nu vei mai putea munci legal. Iar ''bataia'', infrangerea mea, va consta in faptul ca nu voi putea sa te trezesc la realitate; nu am ce alta bataie sa primesc in legatura cu tine. Ia zi, stai in Bucuresti?

| Nătărău a răspuns (pentru minrest):

Minrest, tocmai ai scris cu specificații despre ce se va întîmpla cu tine. Cu fiecare contract în plus pe care îl vei semna îți vei pierde din suveranitate pentru că ești doar un alt treaz fals.

| Iulian890 explică (pentru minrest):

Ce?

| minrest a răspuns (pentru Iulian890):

Ii raspund lui Natarau aici, doar-doar i-o folosi la ceva.