| SergiuSer07 a întrebat:

Deci vreau sa ma ajutați cu un răspuns! Sunt clasa a9 a la un liceu tehnologic și vreau sa ma mut. Eu in acest liceu am intrat fără sa dau examenul de capacitate cel de pe clasa A8 a. Ma pot muta după ce termin clasa a9 a adică acum in vara? Țin sa menționez iarăși ca nu am dat examenul de capacitate, dar sunt la liceu nu profesională. Și vreau sa ma mut in sportiv.

8 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Ma întreb, totuși, cum ai intrat la liceu?!

| SergiuSer07 explică (pentru Catrice):

Erau locuri și am intrat

| Catrice a răspuns (pentru SergiuSer07):

Sa înțeleg ca oricine s-ar fi putut înscrie fără vreo dovada a nivelului de cunoștințe acumulat pana atunci.
În dosarul de admitere pentru clasa a 9-a e obligatorie o foaie cu notele/media obținută la evaluarea națională.
Ceva totuși nu e în regula...

| SergiuSer07 explică (pentru Catrice):

Da dar am auzit ca acum ca sa ma pot muta adică la final după ce termin a9 a nu se mai tine cont de media de admitere ci de cea anuală

| Catrice a răspuns (pentru SergiuSer07):

Exact, după clasa a 9-a dacă vrei transfer, nu mai are legătură media de admitere fiindcă aceea a fost valabila doar pentru intrarea la liceu. După ce ai terminat un an de liceu ai obținut anumite medii.

| SergiuSer07 explică (pentru Catrice):

Deci acum după ce termin a9 a și vreau sa ma mut îmi trebuie media anuală

| Catrice a răspuns (pentru SergiuSer07):

Da