| Karashi a întrebat:

^^
Deocamdata sunt doar in clasa a 7a, dar visul meu cel imi mare e sa devin artist manga!
Mai e putin si va trebui sa merg la liceu si toate alea...habar n-am unde trebuie sa merg thinking
Va rog sa-mi spuneti ce scoala trebuie sa urmez si recomandati-mi tot ce stiti mai bun in legatura cu 'scoala de artisti manga'. dar tot ce se poate face in tara!
P. S. puteti scrie orice(am o medie destul de buna)
Dar va rog sa am ajutati, avand in vedere ca nu uit de funda! tongue

3 răspunsuri:
| MoonMuse a răspuns:

Buna =^.^=

Meseria pe care ti-o doresti tu nu este una destul de des intalnita, deci te apreciez pentru curajul tau. happy Exista posibilitatea sa te razgandesti si mai tarziu sa-ti doresti sa faci altceva. Eu una te-as sfatui sa faci un liceu cu un profil ce-ti poate oferi o meserie de viitor si in paralel sa iei lectii la desen. Daca vrei neaparat sa te faci artist manga cel mai bine ar fi sa dai la un liceu de arte care sa te poata pregati pentru acesta meserie. La liceul de arte din orasul meu trebuie sa dai diferite probe pentru a intra si nu conteaza media cu care termini scoala generala.

Eu iti urez mult noroc in noul an scolar si sper din suflet ca ti-am fost de folos. =^.^=

| irbis a răspuns:

Uita-te la anime-ul Bakuman. Este vorba despre 2 adolescenti care au acelasi vis ca tine. S-ar putea sa te ajute.

| Miauti a răspuns:

Scoala de arta e greu si am impresia ca nu vei gasi ceea ce iti doresti tu.

Manga poti desena si fara sa fie la ul liceu de profil