| Legos a întrebat:

Salut! Din experienta voastra cum a fost bacul? Greu sau usor? Ma gandesc ca daca incep de maine sa invat macar 1-2 ore pe zi as avea o sansa sa il iau? Sunt clasa a 11 a.Multumesc

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Să-l iei la minim, da. Este mediu, n-aș zice nici ușor, nici greu. De luat la limită sau aproape de limită e ușor, dacă vrei și notă bună e relativ greu

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de cat de bine ai invatat lectiile pana acum, fiindca pentru BAC trebuie doar sa le recapitulezi.

| Frank51 a răspuns:

Depinde de persoana, dar daca ai bazele este usor. Eu am vazut si multe persoane care nu au reusit sa il ia, dar acolo a fost o problema de motivatie. Desigur, nu am pretentia de la un om al strazii sa ia bacul, pentru ca el nu a avut sansa sau capacitatea mentala, dar de la copii care fac 12 ani de scoala exista niste asteptari. Una peste alta nu recomand sistemul de invatamant, si ma refer global, nu doar la cel romanesc. Daca aveti timp, cititi rich dad poor dad si cashflow quadrant sau va puteti uita la canalul de Youtube al lui robert kiyosaki, ne invata cum sistemul actual este conceput sa ramai prost si sarac, merita banutii cartile, si merita orele pierdute vizionand clipurile.

| Sofer a răspuns:

Greu

| zurick a răspuns:

La ce dai bacul?
Pentru mine a fost stresant, dar privind în urmă nu e mare chestie de el. De bio și română m-am apucat în a 12 a. La mate tot lucram pe timpul liceului, iar variante tot așa prin a 12 a, am reluat de la clasa a 9 a toată materia. ( bac peste 9 )

| Februar30 a răspuns:

O rabla de bac, era gata sa se scufunde cu mine big grin
Sigur ca ai sanse. Mai ai aproape 1 an si jumatate pana atunci. Sunt unii care se apuca cu juma de an inainte, si tot il iau, desi nu cred ca e recomandat sa amani asa mult.

| Hela a răspuns:

Cred ca ii ok daca momentan iti vezi de materia transmisa acum si de la anul sa te apuci. Oricum materia din clasa a 11-a, o sa fie inclusa la bac. poate la romana sa fie ceva in plus happy

| Podariu_Iulia_1997 a răspuns:

Depinde de persoană eu de exemplu nu am învățat mai nimic în clasa a 11 a la biologie și m-am apucat de învățat prin clasa a 12 a si am luat cu 8, 35 la biologie oricum mai ai un an jumătate ai timp, ai toate șansele sa îl iei! Succes!