| DaReZon a întrebat:

Sunt in clasa a 9 a si nu stiu la ce sa dau teza: geogra sau istorie? Imi vine mai usor la istorie sa invat dar ma gandesc ca in anii viitori sa nu fie mai greu la istorie si mai usor la geogra. La ce imi sugerati sa dau?

4 răspunsuri:
| Kodokuna a răspuns:

Poti sa dai la istorie foarte bine, pentru ca anul viitor vei putea alege alege geografia daca vei vrea. Teza o stabilesti doar pe un an scolar, nu pe toti patru. Deci daca acum dai la istorie, vei da si in semestrul 2, dar la anul vei putea alege geografia.

| SAMM0603 a răspuns:

Gandeste logic. Daca dai acum la istorie si o intrlegi mai bine dupa cum ai spus, in urmatorii ani nu iti va fi mai greu ci mai usor deoarece iti dezvolti o pasiune pentru istorie si de drag vei invata.In plus daca alegi acum istoria, in urmatorii ani nu trebuie tot istorie. Vei alege ce iti este mai usor. In locul tau as alege istoria deoarece dupa spusele tale inveti mai usor happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu stii ca poti schimba in fiecare an materia de teza la legere nu?
De exemplu eu(sunt la mate-info) am dat anul trecut la bio si cred ca acum dau la chimie.

| fadnox a răspuns:

Tu trebuie sa stii mai bine
eu merg pentru istorie -ca de obicei