| sweet21 a întrebat:

Din nefericire sunt printre cei care eu cazut la bac pentru ca recunosc, nu am invatatsad. Asta nu e un motiv pentru care sa nu vreau sa termin o facultate, doar ca problema e una de natura financiara. Stiu ca nu o sa intru la bugetate deoarece aceste locuri s-au ocupat deja. As dori sa imi spuneti daca pot sa trec din al doilea an la fara plata si daca da, care este modalitatea si daca mai am sanse la camin. Va multumesc frumos:*

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca iti iei toate examenele din primul semestru cu note foarte mari, poti trece la buget din semestrul al doilea. Cu locul la camin, e o alta mare problema. Daca nu prinzi de la inceput, abia din anul II se mai poate. Pentru ca sunt destul de slabe sansele sa renunte cineva la camin in timpul anului.

| MrEvil89 a răspuns:

Salut! daca prinzi la sesiunea din toamna un loc la taxa e bine.pentru a putea trece din anul 2 la buget trebuie sa inveti bine in primul an(acum depinde de fac, fiecare avand media ei pentru buget)bafta!

| GabrielaSandica a răspuns:

Depinde de fiecare universitate in parte. Mai bine te ai informa la fiecare departament de relatii cu publicul din facultatea pe care o doresti sa o urmezi