| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa invat limba engleza dar am o mare problema, nu prea gasesc ce imi trebuie mie. Eu doresc sa invat engleza americana nu engleza britanica. Nu stiu de ce cursuri - programe de engleza americana nu gasesc, decat cea britanica. In viitor (daca voi putea) doresc sa merg in USA, nu in Anglia, de aceea doresc engleza americana. Stiti voi ceva site-uri? Sau daca asta e situatia, sa invat engleza britanica, desi nu prea vreau sad

Multumesc si o zi bunawinking

Răspuns Câştigător
| Diabolik94 a răspuns:

Incearca pe site-ul Duolingo.

| anonim_4396 explică (pentru Diabolik94):

Multumesc este interesant site-ul!

| Diabolik94 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere! Bafta!

3 răspunsuri:
| geoif a răspuns:

Pai, eu fac Cambridge, si ma scoate din sarite accentul ala :((
Dar o a iti dau ce gasesc pe aici sa inveti engleza americana:
http://grafitgroup.ro/lectii/engleza_americana.php
Sau ai putea sa iti iei o carte care sa contina asa ceva ori un profesor care sa fi studiat engleza americana si sa te mediteze.

Bafta oricum!