| darmar a întrebat:

Salut doresc si eu gramatica de clasa a-6-a pentru limba franceza, verbe, substantive, tot, va roooog big grin
Un link.

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In ce clasa ai inceput sa studiezi franceza? Pentru ca, in functie de asta, gramatica difera. Adica, e prima limba straina, sau a doua?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La verb, se fac perfectul compus (passe compose), viitorul apropiat (futur proche).
Mai faci verbele pronominale, adjectivul demonstrativ, numeralul pana la 60.
Link n-am cum sa-ti dau. Adica, am, dar te duce pe Programa Scolara in care iti prinzi urechile la varsta ta.

| darmar explică:

De anul trecut am inceput sa studiez adica virgula clasa a-5-a
a-2a.

| Matey2 a răspuns:

Du-te la librarie gasesti acolo