| DumitruRares1999 a întrebat:

Salut,elevii care nu au fost repartizati la licee...ce se intampla cu ei in etapa a doua? Avand in vedere ca au ramas foarte putine locuri.(elevi 1871 si locuri libere 18)

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Scoli profesionale. Parca astea nu intrau in acel total de 18 locuri.

Oricum ceva o sa se intample cu ei, nu raman "pe drumuri", statul e obligat sa asigure minimul de 10 clase.

1 răspuns:
| mbsg1335 a răspuns:

Cel mai probabil se vor ocupa cele ramase si in mod normal s-ar suplimenta locurile, dar luand in considerare situatia actuala cred ca nu o sa mai adauge multe locuri, asa ca vor fi indreptati spre scolile profesionale, mai ales ca e deficit de muncitori in multe domenii