| LupuLG2A a întrebat:

Salut! Este posibil sa ma transfer de la profilul stiinte sociale la mate-info dupa ce am terminat clasa a IX a?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este posibil, daca ai media de promovare a cl. a IX-a cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa de transfer, reusesti la examenele de diferente si ISJ aproba depasirea numarului maxim de elevi din clasa, bineinteles daca inainte de transferul tau clasa are numarul maxim de elevi prevazut de legea educatiei nationale.

| Hakimi a răspuns:

Daca ai media necesara da, si sa ai locuri