| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Este vreun student la medicina(Bucuresti) care lucreaza sau a lucrat in timpul facultatii sau daca cunoaste pe cineva care a trecut prin asta? Vreau sa stiu daca a putut face fata,cum s-a descurcat cu invatatul, daca a putut sa se mentina la buget?

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Eu sunt student la AMG La UMF-Targu Mures si chiar daca e o specializare mai mica decat medicina nu m-as vedea in stare sa si muncesc sa si fac facultate, am colege care si muncesc insa part-time sau in weekend, una din ele reuseste sa imbine munca cu facultatea si este si la buget (ea munceste doar in weekend, restul nu au notele cele mai bune, si au si cateva restante din ani anteriori), insa este o specializare mai mica, cu mai putina materie decat are MG-ul. La MG ma indoiesc ca e posibil sa le imbini frumos, fara sa-ti distrugi sanatatea in proces.
Sper sa-ti raspunde si cineva de la MG, insa pe site-ul asta tare ma indoiesc ca exista mai mult de 1-2 studenti la MG si maxim 3-4 medici.