| RazvanAurelian a întrebat:

Salut Eu ma îmbolnăvesc Repede și Am lipsit mult de la Scoala și Am doară o nota la mai multe materi rămân repetent sau ce trebuie sa fac?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu vei avea, la sfarsitul anului scolar, numarul de note minim pentru a se incheia mediile, atunci vei fi declarat amanat si va trebui sa sustii cate un examen la fiecare materie la care vei fi amanat.
Examenul se sustine din materia intregului an scolar si este compus din 2 probe: una scrisa si una orala. Media necesara promovarii clasei este de cel putin 5 la fiecare disciplina.
Daca nu obtii media de promovare la 3 materii sau mai multe ramai repetent.
Daca nu obtii media de promovare la cel mult 2 materii vei sustine examene de corigente, sunt la fel cu cele aratate mai sus.
Nu reusesti la aceste examene ramai repetent.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ma indoiesc ca te-ai imbolnavit jumatate de an scolar sau mai mult. Daca nu iei legatura cu profeosorii de la materiile respective ca sa gasiti o rezolvare, atunci raspunsul e da, cel mai probabil ramai repetent.

| Caro34 a răspuns:

Bună! Pe mine mă interesează de ce te îmbolnăvești repede? Este fiindcă e adevărat sau că nu vrei tu să mergi și zici o mică minciună? Dacă e adevărat, zi-mi ce ai; poate te ajut să revii în forță! Numai bine!

| AmandinaDragan a răspuns:

Mergi la scoala, vorbeste cu profesorii sa iti dea proiecte, lucrari de facut, etc. Daca nu ai note ramai repetent.