| ElSueno a întrebat:

Imi poate da cineva definita miscarii rectilinii uniforme variate? Eu n-o gasesc in caiet, posibil sa fi lipsit la acea lectie. Fizica, clasa a 9-a.

Răspuns Câştigător
| Temüügin a răspuns:

Salut,uite aici...

Miscarea rectilinie uniform variata este miscarea punctului material care descrie o traiectorie rectilinie si in care vectorul acceleratie ramane constant.

| ElSueno explică (pentru Temüügin):

Mersi mult! Dau maine test din definitii si fix pe asta n-o gaseam, imi mai trebuie un 6 ca sa-mi iese media 5 happy

1 răspuns: