| AA463 a întrebat:

Imi poate spune cineva cum e la facultatea de resurse umane (sociologie)?
Care sunt materiile de baza, ce poti ajunge, cati ani faci, e mult de invatat, e materie grea?

Răspuns Câştigător
| Andrei277 a răspuns:

Salut, eu sunt la sociologie anul 1, este destul de lejer, scriem foarte putin 6-7 pagini A4 pe saptamana la toate materiile, profii trimit multe pe email, pdf-uri etc, in semestrul 1 anul 1 la sociologie faci:
Metolodogia cercetarii
Introducere in sociologie
Engleza/Spaniola/Franceza/Germana (alegi 1)
Etnologie
Statistica sociala ( faci putina mate de cl a 8-9) gen mediile artimetice, si alte prostii,
Teorie si metoda in asist sociala
Psihologia educatiei ( e facultativ, adica doar daca vrei, (eu nu m-am inscris)
Facultatea per total este usoara. baieti nu prea sunt. e plin de fete aici laughing faci 3 ani, dupa ce termini fac. Poti lucra ca sociolog in organizatii, specialist in resurse umane, specialist in relatii publice, cercetator, consultant politic, consultant in marketing, expert in domeniu probatiunii, "proiectant" pentru atragerea fondurilor europene, operator de teren, in mass-media...
Consultant de marketing - elaborezi strategia de promovare a produselor pentru firme
Iar consultant politic - il ajuți pe politicianul x sa câștige alegerile
Ok cam atat am avut de spus, sper ca te-am ajutat happy

| AA463 explică (pentru Andrei277):

Merci de raspuns. Ce vrei sa spui prin: "baieti nu prea sunt. e plin de fete aici"? laughing

| Andrei277 a răspuns (pentru AA463):

Da e plin de fete laughing