| MILaurentiu999 a întrebat:

Imi poate sugera cineva o culegere buna de eseuri pentru Bac-ul la romana?

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

De Eseul ai auzit? E o carte care cuprinde toate operele obligatorii pentru BAC si toate eseurile posibile (Relația dintre 2 personaje, Tema si Viziunea, etc). Încearcă sa cauți varianta cea mai recenta. (2015/2016) Iar ca sa ști in mare despre ce e vorba uita-te aici:
http://www.librarie.net/......lena-Lasca
Mult succes!

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Intelege structura si cum trebuie facut un eseu si fa-ti-le singur, o sa-ti fie mult mai usor sa le inveti si eventual daca uiti ceva o sa poti improviza la bac. Eu mi-am facut eseul la romana in timpul bacului. Am facut vreo 2-3 in timpul anului pentru fiecare opera si am citit operele. Si am luat 9.50 la romana.