| Mirellusha a întrebat:

Îmi puteți spune câteva metode pentru a învăța mai ușor tema la istorie/geografie/științe etc?
În special am de învățat la istorie o temă la care profesoara nu prea ne-a explicat...Pur și simplu am citit fiecare o temă și ne-a rămas ca temă pentru acasă.

Vă rog,dați-mi un răspuns repede căci îmi trebuie până mâine, am istoria și încă la prima lecție!

Dau funda la cea mai eficientă metodă!

Răspuns Câştigător
| SamSon a răspuns:

Atunci cand informatia este oferita-n masa, cel mai bine este sa notezi esentialul din ea pe o foaie. Apoi, inveti mult mai usor.

2 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Citesti de mai multe ori pana poti sa vorbesti fara sa te uiti pe caiet. Bafta!

| emag a răspuns:

Eu una rescriu lectia, adica fac un rezumat ce e mai important si le repet pana le tin minte