| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Imi puteti spune ce inseamna analiza comparativa?

Răspuns Câştigător
| DanAmarandei a răspuns:

Analiza comparativa presupune evaluarea unui obiect/situatie/etc functie de a altuia. Prin urmare daca avem 2 elemente A si B facem asa: Dupa cum se poate observa, A este mai mare decat B, dar B este mai rece decat A. Desigur in ceea ce priveste popularitatea, toata lumea stie de A, dar dintre cele doua B este mult mai calitativ. Atat pentru A cat si pentru B pretul este de 30 lei. (Ai observat, fiecare insusire a unuia este exprimata fata de celalalt). Asta inseamna analiza comparativa. Funda?

2 răspunsuri:
| RazzyFUnik a răspuns:

Ce e asa de complicat in timp ce analizezi 2 lucruri faci o comparatie intre caracteristicile acestora

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur ca am sa ti dau funda, mc.