| anonim_4396 a întrebat:

Inainte de fizica matematica, si alte stiinte exacte ale omului, a fost Cuvantul. Deci Cuvantul si analiza comparativa prin cuvinte este mai argumentativa decat stiinta omului cu teoriile ei. Corect?

5 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Cuvantul este Dumnezeu Fiul sau Isus Hristos sau YHW.

| Archangells a răspuns:

Cuvantul poarta o vibratie care modeleaza realitatea si o rearanjeaza. Cauta puterea sunetelor: Cymatics. Cum la baza realitatii, legaturilor dintre atomi, si particule, se afla armonia sunetului care prin vibratia lui, creeaza patternuri si forme. Iar Dumnezeu, prin cuvant, sunet si vibratie a creat totul. Sa fie! Ca si cum tot Universul este un ocean de energie, iar prin Cuvant, se produc niste unde care aranjeaza totul in forma materiala pe care omul, armonios creat, respectand proportia divina si de aur Phi, in armonie si conexiune cu realitatea materiala e capabil sa se plimbe, sa experimenteze, sa decodifice si sa construiasca mental lumea. Suntem un suflet incarnat la nivel de realitate materiala, ca sa experimentam si apoi sa plecam inapoi in plan spiritual.

| anonim_4396 explică (pentru Archangells):

"Cuvantul poarta o vibratie care modeleaza realitatea si o rearanjeaza. Cauta puterea sunetelor: Cymatics. Cum la baza realitatii, legaturilor dintre atomi, si particule, se afla armonia sunetului care prin vibratia lui, creeaza patternuri si forme. Iar Dumnezeu, prin cuvant, sunet si vibratie a creat totul. Sa fie! Ca si cum tot Universul este un ocean de energie, iar prin Cuvant, se produc niste unde care aranjeaza totul in forma materiala pe care omul, armonios creat, respectand proportia divina si de aur Phi, in armonie si conexiune cu realitatea materiala e capabil sa se plimbe, sa experimenteze, sa decodifice si sa construiasca mental lumea. Suntem un suflet incarnat la nivel de realitate materiala, ca sa experimentam si apoi sa plecam inapoi in plan spiritual." - si Dumnezeu spune si se naste Ileana? adica Dumnezeu mai creeaza prin Cuvant? Daca nu, inseamna ca noi ca oameni am fost spirite pana ne-am nascut? Din Biblie nu reiese ca Adam a fost spirit inainte de a fi facut din pamant. Eu nu-mi amintesc sa fi existat inainte sa ma nasc. Cand un om construieste o casa inseamna ca acea casa apare prin unde sonore sau prin cuvinte de la Dumnezeu? Mai degraba "La inceput a fost Cuvantul" se refera la inteligenta la gandire la ratiune la planificare.

| Holiday a răspuns:

Inainte de stiinta si de cuvant omul a facut sex. Deci sexul e mai argumentativ decat cuvantul sau stiinta. Dupa logica ta.

O sa zici ca ce are sula cu prefectura? Dar inainte de asta intraba-te ce au una cu cealalta cei doi termeni de comparatie alesi de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Haha...esti de ras. Deci religia creastina are 2000 de ani si piramidele cateva mii in plus. Deci nu exista matematica si stiinta inainte asa-i? Nu pot sa cred ca sunteti atat de indobitociti.