| AA463 a întrebat:

Îmi puteți spune de unde aș putea face rost de materia la mate(M2) pentru bac? Sunt la liceu tehnologic profil: resurse umane și protecția mediului.
Fundă!

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca esti la liceu tehnologic nu iti trebuie M2 ci M3 (tehnologic). Toata materia de care ai nevoie (teorie, exemple de teste, exercitii rezolvate) o gasesti la librarie sau la o taraba unde se vand manuale, intreaba de un ghid pentru bac.

| AA463 explică (pentru Bondarel99):

Mulțumesc de răspuns, dar eu mă refeream la un site ca să îmi scot formulele și eventual definițiile ca să pot învăța.

| AA463 explică (pentru Bondarel99):

Mulțumesc de răspuns, dar eu mă refeream la un site ca să pot să îmi scot formulele și definițiile să îmi fie mai ușor să învăț.

| Bondarel99 a răspuns (pentru AA463):

Te complici asa, nu gasesti pe niciun site toate formulele si exercitiile pe care trebuie sa le stii. Ia-ti o carte, mai mult de 3-40 lei nu costa.

| anamariarot a răspuns:

Are dreptate aalbinutza. Ia-ți o carte. Cele de la clubul matematicienilor sunt complete: sunt organizate pe capitole, au formule, exerciții și variante.