| iSwag a întrebat:

Imi puteti spune din ce cauze poate fi anulata o lucrare la evaluarea nationala/BAC etc?

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Poate fi anulata daca corectorul considera ca un inscris de al tau pe foaie este semn. De aceea se si recomanda sa scrii curat si de mana, cu putine taieturi si fara alte litere ingrosate sau cuvinte subliniate.

| danutzu96 a răspuns:

Poate fin anulata daca in lucrare se gasesc elemente care se considera semn : Lini puse aiurea, Nume de persoane in propozitii sau fraze, scris cu alta culoare (aici se anuleaza din sala de examen), scris ingrosat, taieturi cu multe linii (sau zmangalite), etc.