| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune din ce se da(in mare parte)examenul de a 8 a?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Romana : cel mai important inveti operele studiate in cei 4 ani. Sa stii ce se intampla in ele + gen epic / liric / dramatic.
matematica : primele 2 subiecte tin mai mult de algebra. Al 3-lea este geometrie care bineinteles ca are multe puncte. Deci focuseaza-te pe geometrie 80% si restul, algebra.

5 răspunsuri:
| XxKAMELIAxX a răspuns:

Uite ce s-a dat la romana la opere:
2015-basm popular
2016-gen dramatic
2017-apartenenta la basm
2018-gen epic
2019-? (nu se stie ce ne da, poate fi fabula, gen liric, pastel, etc. poate da si din ce a dat anii astia)
Nu cauta din 2010-2014 ca au fost doar compuneri date, acum s-a schimbat cu opere in loc de facut compuneri.
Si eu sunt cls a opta si m-am informat.
Bafta in viata si succes la examen!

| Marius16785 a răspuns:

Pai depinde din ce clasa esti acum, de exemplu daca esti a 6-a examenul se va da din :Romana,Engleza, Mate, Biologie, Fizica, dar daca esti peste a 7-a (inclusiv) vei da doar din Romana si Mate

| XxKAMELIAxX a răspuns (pentru Marius16785):

A si spus cls a 8-a...

| Marius16785 a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Poftin,exprima-te corect

| XxKAMELIAxX a răspuns (pentru Marius16785):

Poftim*
Citez:,,Imi puteti spune din ce se da(in mare parte)examenul de a 8 a?,,
Nu stii sa citesti sau ce? Nici nu ai raspuns cum trebuie la intrebare! Cred ca esti clasa a 5-a..nu critic dar parca ma iei pe sub picior cu,, exprima-te corect,,.