| CapDeSfecla a întrebat:

In sesiunea de admitere din vara acestui an, m-am inscris la Facultatea de Geografie din cadrul Universitatii din Bucuresti si am fost admis la buget.Ideea e ca eu vreau sa ma retrag si sa imi iau actele inapoi(adica diploma de bac, ca doar aia ma intereseaza). Stiti cumva ce este de facut? Ma duc acolo pur si simplu si ii zic ca ma retrag si ei imi dau actele? Ma duc la secretariatul Universitatii sau doar cel al Facultatii de Geografie? Pe net arata ca facultatea este inchisa temporar, dar Universitatea este deschisa in fiecare zi lucratoare.

Răspuns Câştigător
| RainbowD a răspuns:

Salut. Te duci la secretariatul facultatii de geografie, unde ti se da sa completezi o cere, ca vrei sa iti retragi dosarul, dupa care ti se face lichidarea. Cam atat ai de facut. happy

| CapDeSfecla explică (pentru RainbowD):

Si va trebui sa platesc ceva?

| RainbowD a răspuns (pentru CapDeSfecla):

Daca esti la buget nu. Daca erai la taxa, era nevoie sa platesti o diferenta de la prima transa pana la a doua, in functie de cati bani au fost investiti in tine pentru scolarizare.

5 răspunsuri:
| Alive99 a răspuns:

La secretariat ar trebui sa te duci.Mai departe te vor indruma cei de la secretariat.

| CapDeSfecla explică (pentru Alive99):

Da,asta ziceam si eu. Faza e ca Facultatea de Geografie figureaza ca "inchis temporat" pe net si ma gandeam ca ma pot duce direct la secretariatul Universitatii, fara sa mai dau pe la Geografie.Nu vreau nici sa bat drumul degeaba pana la Bucuresti.

| Alive99 a răspuns (pentru CapDeSfecla):

Mhmm,daca nu ma insel, ar trebui sa rezolvi asta si cu cei de la Universitate si de restul se vor ocupa ei intre ei, dat fiind Covid-ul.Dar, chiar astazi am inteles ca nu se pot face transferuri si nici retrageri in starea de alerta.