| allex20n a întrebat:

intrebarea mea e doar pentru cei care stiu. cam ce salar ar trebui sa ai ca sa poti trai cel putin decent in strainatate? in Anglia sau Italia de exemplu? in raport cu preturile de acolo?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In Italia nu stiu dar in Anglia probabil peste 4000-5000 lire, un trai decent fara lipsuri, dar nici in lux

| maryus24 a răspuns:

Abureli. cu un salar in jur de 1200 euro iti ajung : mancare, benzina, chirie ( depinde cat e de mare casa, daca stai singur intr-una mica iti ajunge)

| andrey663 a răspuns:

Pai tatal meu e pensionar in Italia si are 1500 de euro pensie si de abia se descurca.Deci cam vreo 300 mi de euro

| timilian90 a răspuns:

Pai mama e in Italia si se descurca cu un salariu de 600 E pe luna. bine ca nu plateste cazare si mancarea. are grija de o batranica!

| Cristyan21 a răspuns:

Ti-ar trebui vreo 2000-3000 de euro daca o iei de la 0 big grin

| didragasimi a răspuns:

In Anglia poti sa primesti un salariu de 2.000 lire sterline pe luna daca vrei sa traiesti bine, iar in Italia cam 3.000 de euro la 2 pers pe luna. Sper ca te-am ajutat

| didragasimi a răspuns:

E mult mai bine sa faci banii acolo si sa vii sa-i cheluiesti in tara